قدرت بیان نظر

نظر دادن

یکی از جالبترین قدرت ها انسان های موفق، قدرت ارائه نظر می باشد. ارائه نظرِ درست در جمع ۲ یا چند نفره، می تواند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. شما هنگام وارد شدن به یک جمع و استفاده از این قدرت می توانید اعتماد افراد را جلب کنید. فقط یک نکته خیلی مهم وجود دارد، و آن گوش دادن در ابتدای بحث است. در ابتدا وقتی می خواهید در مورد مسئله ای نظر بدهید، حرف جمع را گوش بدهید. ببینید نظر شما همسو با موضوع است یا خیر. نظر شما مسئله ای را حل یا شفاف می کند یا خیر. نظر شما مناسب سن افراد حاضر در جمع هست یا خیر.

مثلا من در یکی از شرکت هایی که کار میکنم، اکثر مدیران ارشد آن می گویند، حرف ما نظر نهایی است و زیاد به نطر دیگران اهمیت نمی دهند و یا حتی آن ها را مسخره می کنند. به نظر من در این جمع ها باید سکوت کرد و فقط به حرف دیگران گوش داد تا اگر نکته ای برای آموزش شما وجود داشت، آن را یاد بگیرید. حتی اگر نظر شما به منفع سازمان باشد، ولی سازمان پذیرای آن نباشد، سکوت بهتر است. (می توانید امتحان کنید!)

پس ابتدا جمع را بررسی کنید، نطر خود را مزه مزه کنید، جملات خود را آماده کنید، و با کمال قدرت نظر خود را بیان کنید، حتی اگر دیگران آن را اشتباه برداشت کنند. با چند بار تمرین، می توانید در این زمینه پیشرفت کنید.

پ.ن: حتی من باز هم در آن جمع مدیران نظر می دهم، با اینکه خیلی سخت است!

موفق باشید.

0 مورد نقد و بررسی

محمد شیخی

→ خواندن مطلب قبلی

اهمیت مشاوره قبل از شروع کسب و کار

خواندن مطلب بعدی ←

آموزش بردباری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *